vysokozátěžové postele z masivu


smrk

smrk

—————

Zpět


Přírodní masivní smrk

Smrk patří do měkkých dřevin tzn. že jeho povrch není na mechanické poškození dostatečně odolný. Nešetrným zacházením můžeme na nábytku způsobit různé oťuky, rýhy nebo odřeniny. Na nosnost a stabilnost nemá měkkost dřeviny žádný vliv. Dřevo je dostatečně hutné a ve spojích nehrozí žádné vydrolení nebo dokonce vytrhnutí spoje. Vysokou nosnost garantujeme i u materiálu smrk.

Barva: světlé dřevo, které po čase zlataví, fládrová leta s žlutohnědou barvou, někde se objevují malé kulaté hnědé až černé součky, používáme výběrový čistý materiál a pokud se vyskytnou černé součky, umísťujeme je na neviditelné plochy viz. foto. Výrobky na fotografiích jsou vždy krátce po výrobě a materiál je ještě světlý.

Vůně: čistá vůně přírody, jarního lesa, probouzející se slunce, smrk ionizuje prostředí a dodává do vzduchu blahodárné účinky pro zdraví

Přednosti a nevýhody: smrk je vhodný pro všechny věkové a hmotnostní kategorie, zakulacené hrany jsou velmi vhodné pro děti, jsou bezpečné a není nutné na nábytek umísťovat krytky hran ( vlastní zkušenost). U dětí je pouze nutná opatrnost na oťuk, aby nábytek na povrchu nepoškodili. Smrk také rádi okusují pejsci, převážně štěňata. Naše smrkové postele je možné několikanásobně rozmontovat a smontovat a budou pořád dostatečně pevné. Garantujeme kvalitu a výběrový materiál.